ابزار رایگان وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه

گچ و تخته - مطالب مرداد 1392
گچ و تخته
تقدیم به رهبر عزیزم ... قائدنا الامام سید علی الحسینی الخامنه ای
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
هجمه به پرچم سرخ شیعه

موضوعی که بیش از هر چیزی در ژانر «اسلام هراسی» قابل توجه است، تمرکز ویژه‌ی رسانه‌های غرب، بر روی «شیعه هراسی» می‌باشد، به گونه‌ای که این تخریب به صورت بی‌وقفه مورد توجه این رسانه‌ها قرار می‌گیرد، دراین راستا حتی شبکه‌های عرب زبان بعضی کشورهای منطقه مانند عربستان و ... نیز با این رسانه‌ها هم‏کاری می‌کنند.
رضافرخی؛ رسانه‌های تصویری و نوشتاری غرب، اعم از شبکه‌های ماهواره‌ای، هالیوود و به طور کلی سینمای غرب و یا ‌سایت‌های خبری و تحلیلی، چندین و چند سال است که به صورت وِیژه‌ای تمرکز فراوانی روی بحث اسلام هراسی و تخریب اسلام و مسلمانان داشته‌اند، به گونه‌ای که به جرأت می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این رسانه‌ها برای توجیه جنایت‌های خود علیه مسلمانان از هیچ حرکت نامشروع و غیر حرفه‌ای در عرصه‌ی رسانه چشم پوشی نکرده‌اند.

آن‌ها حتی برای این کار برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده‌اند، برنامه‌هایی که پیش از هر چیزی به صورت یک طرفه با زیر پاگذاشتن تمام عرف‌های رسانه‌ای به تخریب همه جانبه‌ی مسلمانان می‌پردازد، به گونه‌ای که آن‌ها حتی در مستندهای تلویزیونی خود به نوعی مسلمانان را به نمایش می‌گذارند که گویی یک قوم بربر و وحشی را معرفی می‌کنند، شاهد این ماجرا مستندهایی است که چند سال پیش درباره‌ی ادیان از شبکه‌ی «فاکس‌نیوز» پخش می‌شد.

این مستندها در قسمت‌های مختلف به معرفی ادیان مختلف و پیروان آن‌ها و نحوه‌ی زندگی و رسوم آن‌ها می‌پرداخت. در این مستندها مسلمانی برابر بود با وحشی‌گری و تهجر، کار به گونه‌ای پیش می‌رفت که بسیاری از کارشناسان رسانه در آمریکا به این نکته اشاره کردند که سیاسیون آمریکا از حالا می‌خواهند مسلمان هراسی و اسلام ستیزی را در فرزندانش، نهادینه کنند.

تمام این تلاش‌ها درحالی است که روز به روز این نوع از هجمه‌ها علیه مسلمانان افزایش می‌یابد، به نوعی که به گمان بسیاری از کارشناسان به زودی به صورت مستقل ژانر اسلام هراسی در رسانه‌های غربی به موضوعی قابل بحث تبدیل خواهد ‌شد. چرا که تعداد برنامه‌های ساخته شده و فیلم‌های غربی ضد اسلامی شگفت آور است. در عرصه‌ی رسانه هیچ گاه چنین حجمی از برنامه‌های مخرب علیه هیچ آیینی دیده نشده است.

در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
جنگ روانی یكی از انواع مهم جنگ‌ها در عصر جدید است كه آمریكا در صحنه جنگ افغانستان از این تاكتیك علیه ایران استفاده بسیار می‌كند.
جنگ روانی یكی از انواع مهم جنگ‌ها در عصر جدید است كه با اهداف مختلفی از تغییر رفتار حكومت‌ها و تحریك افكار عمومی علیه رقیب گرفته تا از صحنه به در كردن رقیب انجام می‌گیرد كه آمریكا در صحنه افغانستان از این تاكتیك علیه ایران استفاده بسیار می‌كند.

امروزه جنگ روانی در ابعاد و سطوح مختلفی مطرح است و این نوع جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران در صحنه افغانستان به طور عملی تجربه می‌شود. هدف اصلی این جنگ روانی ایجاد گسست میان ایران و افغانستان است و مرجع اصلی این جنگ روانی، آمریكایی‌ها و عاملان آن نیز طیفی از نخبگان سیاسی، علمی، نظامی و فرهنگی افغانستان هستند.
ابزارهای این جنگ روانی نیز عبارت‌اند از: رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های بیگانه، سخنرانی‌ها و القائاتی كه سینه به سینه شكل می‌گیرند و در نهایت، موج شدیدی از جنگ روانی را در سطح افكار عمومی افغانستان علیه ایران به وجود می‌آورند.
محورهای عمده جنگ روانی آمریكایی‌ها علیه ایران در افغانستان در قالب‌های گوناگونی مطرح می‌شود: توزیع سلاح و مهمات، حمایت ایران از جنگ‌سالاران (اصطلاحی كه غربی‌ها برای مجاهدان استفاده می‌كنند)، حمایت ایران از نیروهای ضد سیستمی در افغانستان از جمله طالبان و "حزب اسلامی حكمتیار "، پناه دادن ایران به القاعده، اعمال فشار ایران بر مهاجرین برای بازگشت اجباری به افغانستان، تلاش ایران برای بی‌ثباتی در افغانستان، ضدیت ایران با قومیت پشتون، تلاش ایران برای ایجاد یك حكومت اسلامی دست‌نشانده در افغانستان، تحقیر افغان‌ها، نگاه ابزاری ایران به مردم افغانستان، منفعت‌طلبی ایران در افغانستان، مداخلة ایران در امور داخلی افغانستان، تلاش ایران برای وارد كردن اسلام‌گراها و جنگ‌سالاران در ساختار قدرت افغانستان، دخالت نظامی و توزیع سلاح بین افغان‌ها، طراحی بمب‌گذاری و آدم‌ربایی با هدف اخلال در امنیت افغانستان، سخت‌گیری و سودجویی در اعطای ویزا به افغان‌ها و... .
متأسفانه این جنگ روانی كارساز واقع شده است و به همین دلیل، رفتارهایی از نخبگان سیاسی و فرهنگی و حتی مردم عادی سر می‌زند كه بعید بود در غیاب تحولات اخیر در افغانستان رخ دهد. در حقیقت، چنین استنباط می‌شود كه هر چه حضور آمریكایی‌ها در افغانستان تثبیت شود و گسترش ‌یابد، به همان میزان افغانستان از ایران دورتر می‌شود و رفتار افغان‌ها در قبال ایران تغییر می‌كند. اینكه چرا و چگونه چنین اتفاقی رخ می‌دهد و چگونه می‌توان از شدت آن جلوگیری كرد و حتی به مقابله با آن پرداخت، مسأله‌ای است كه این نوشتار در پی پاسخ به آن است.

در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
آمریکا برای اینکه بتواند وجهه خود را نزد افکار عمومی خود و جهان حفظ کند، همیشه قبل از انجام هر گونه اقدام خصمانه ابتدا دست به ارائه یکسری تهمت‌ها و آماده‌سازی اذهان عموم زده و سپس فشارها و اقدامات تجاوزگرایانه علیه فرد یا کشور مخالف خود را عملی می‌کند.
نگاهی به فعالیت‌های آمریکا در زمینه ایران‌هراسی در یک سال اخیر حاکی از آن است که این فعالیت‌ها در تمامی حوزه‌ها ــ کارتون، انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای، صنعت سینما، اخبار و تهمت‌های کذب و در نوع مبتکرانه ــ وجود داشته و شدت گرفته است. آمریکا برای اینکه بتواند وجهه خود را نزد افکار عمومی خود و جهان حفظ کند، همیشه قبل از انجام هر گونه اقدام خصمانه ابتدا دست به ارائه یکسری تهمت‌ها و آماده‌سازی اذهان عموم زده و سپس فشارها و اقدامات تجاوزگرایانه علیه فرد یا کشور مخالف خود را عملی می‌کند.
چندیست که آمریکا رویکرد خود در قبال ایران را برای منزوی‌سازی و اهریمن‌سازی آن ده‌چندان کرده است. برای آشنایی با این فعالیت‌ها ارائه برخی از آنها در یک سال اخیر قابل توجه می‌باشد. لازم به ذکر است که این فهرست طبیعتاً یک فهرست کامل نمی‌باشد.

ردیف

نوع

موضوع

1

خبر

ادعای کنگره آمریکا مبنی بر همکاری ایران با القاعده

2

خبر

ادعای سی‌ان‌ان مبنی بر کشته شدن ده‌ها تن از نظامیان آمریکا توسط ایران

3

خبر

ادعای سناتور آمریکا مبنی بر حمله ایران به آمریکا تا سال 2015

4

خبر

متهم کردن ایران به تلاش برای ترور سفیر عربستان در خاک آمریکا

5

وب‌گاه

نمایش گاه‌شماری در وب‌گاه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» برای توجیه اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران

6

فیلم مستند

انتشار مستند «ایرانیوم» و متهم ساختن ایران به داشتن سلاح هسته‌ای

7

فیلم مستند

ادعای حمله ایران به آمریکا از طریق بمب ای‌ام‌پی

8

فیلم سینمایی

ساخت فیلم «تبدیل‌شوندگان 3» و حمله آتوبات‌ها به کشور هسته‌ای ایران

9

سریال تلویزیونی

معرفی ایران به عنوان کشوری تروریستی در قسمتی از فیلم «آشوب»

10

انیمیشن

توجیه استفاده بمب اتم توسط آمریکا در جنگ جهانی دوم و تجهیز رژیم صهیونیستی به آن برای مقابله با ایران

11

کارتون

توجیه اذهان عمومی برای حمله آمریکا به ایران در کارتون «مرد خانواده»

12

بازی رایانه‌ای

تروریست اعلام کردن ایران، حمله به تهران و اشغال آن

13

کتاب

انتشار کتاب داستانی «آخرین پرواز کارل» و معرفی ایران به عنوان آغازگر جنگ جهانی سوم
در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
رویج لیبرال دموکراسی، رفع سوء تفاهمات در روابط خارجی و بهبود وجهه از طریق آموزش جوانان، راهبرد آمریکا در دیپلماسی عمومی، و تجلی ‘فرانسه بزرگ’ از طریق علوم انسانی و زبان، راهبرد فرانسه در دیپلماسی عمومی است

 

ایالات متحده در حال حاضر قوی‌ترین کشور جهان بوده، فرانسه مهم‌ترین فرهنگ سنتی در روابط بین فرهنگی را داراست. چین دارای سابقه تاریخی و پیشینه فرهنگ سنتی است و خود جامعه بین‌الملل در حال حاضر به عنوان یک “قدرت بزرگ” مطرح است. ایالات متحده آمریکا و فرانسه از تجربه عملی در دیپلماسی عمومی برخوردار بوده، و فعالیت‌های دیپلماسی عمومی در چین نیز برای انجام برخی از کارها از مرجعیت برخوردار است.
در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
مقدمه
مهم‌ترین بخش از پرونده دولت امریکا در روابط با کشور و ملت ایران، مداخله‌های غیرمسئولانه و خصمانه دولت‌های مختلف حاکم بر کاخ سفید است. برخی از مداخلات خصمانه و فریبکارانه در طول نیم قرن گذشته همچون کودتای 28 مرداد که منجر به بازگشت نظام استبدادی شد، سرنوشت تاریخی ایران را تغییر داد و پس از آن بیش از دو دهه به صورت غیرمسئولانه، از استبداد شاهنشاهی حمایت گردید. حمایت از رژیم شاه در اوج انقلاب اسلامی، حمایت از کودتاهای مختلف از جمله کودتای نوژه، در چند سال اول پیروزی انقلاب اسلامی توسط امرای ارتش و سیاسیون وابسته به دیکتاتوری، از دیگر مداخلات امریکایی‌ها در امور داخلی ایران است. مجموعه‌ای از مداخلات غیرمسئولانه دیگر امریکا را در جنگ هشت ساله از جمله حمایت همه‌جانبه از صدام، زدن سکوهای نفتی ایران، هواپیمای مسافربری ایران (1367) و … را ملاحظه می‌کنیم. نوع اقدامات و طرح‌های امریکایی‌ها با پیچیدگی‌ بیشتر پس از جنگ هشت ساله ادامه یافت.
بررسی رویکردها و طرح‌های مختلف امریکایی درباره جمهوری اسلامی

موضوع کتاب رویکردها و طرح‌های امریکایی درباره ایران تألیف آقای علی عبدالله‌خانی می‌باشد که توسط مؤسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر ایران در سال 1385 منتشر شده است. امتیاز برجسته کتاب، این است که بدون تأثیر از محیط داخلی جمهوری اسلامی، از منظر بازیگران مؤثر و صاحبنظران امریکایی و به صورت مستند، رویکردها و طرح‌ها امریکایی در مورد ایران را مورد بررسی قرار داده است.

در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392

نقش‌استعمار‌در‌كنترل‌جریان‌آزاد‌اطلاعات

اشاره

جریان آزاد اطلاعات، كه از شعارهای اصلی تمدن غرب در عصر كنونی می‌باشد، دارای آثار مثبت و منفی است. اگر جریان آزاد اطلاعات می‌تواند به رشد و بالندگی و توسعه جامعه و تکامل انسان منجر شود، همچنین می‌تواند موجبات تخریب شخصیت و اجتماعات انسانی را فراهم کند؛ لذا اندیشمندان به این سو تمایل دارند تا با استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف، ضمن حفظ دستاوردهای این پدیده نوین و استفاده صحیح از آن، از بروز مفاسد بشری جلوگیری کنند. جریان آزاد اطلاعات همچون شمشیری دو دم است که از یک سو شکاف بین داراها و ندارها را عمیق کرده و از سوی دیگر برای بسیاری از گروه‌های حاشیه‌ای فرصتی منحصر به فرد به وجود آورده است تا صدای قبلاً ناشنیده خود را از طریق مجراهای ارتباطی‌ای همچون اینترنت، به گوش دیگران برساند. شکی نیست که ما هر چه کمتر به گذشته فکر کنیم و بیشتر به آینده بیندیشیم، برای مقابله با چالش‌های در حال ظهور عصر اطلاعات و نیروهای رقیب آن در سطح ملی و بین‌المللی، آماده‌تر خواهیم بود. نوشته حاضر نقش استعمار در کنترل جریان آزاد اطلاعات را مورد بررسی قرار می‌دهد.در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
شبكه های اجتماعی و آسیب های سیاسی و روانی

جنگ نرم، به دلیل ماهیت خود و عدم نیاز به ابزارهای فیزیكی، به دنبال آن است كه در مسافت های دورتری از مراكز طراحی كننده، به اجرا درآید. جهانی و فرامرزی بودن فضای سایبر، امكان های موردنیاز را به آسانی در اختیار طراحان جنگ نرم قرار می دهد و با فراهم شدن بسترهای فكری- فرهنگی اهداف موردنظر، از سوی جریان های درون جامعه هدف دنبال می شود.

میسر بودن ارتباط دو طرفه نیز ابزارهای عملیاتی را در خدمت طراحان و رهبران مراكز موردنظر درمی آورد و در موقعیت های حساس كه امكان حضور و هدایت مستقیم میدانی حوادث، از براندازان سلب می شود؛ عناصر حاضر در صحنه نقش رسانه ای عملیات را بازی می كنند. از سوی دیگر، جنگ نرم به عناصر و سربازان میدانی نیاز دارد كه از جنس مخاطبان جامعه هدف باشند. این عناصر، باید برای خود هویتی خاص قایل باشند تا بتوانند هدایت روند درگیری را برعهده گیرند و در شرایط كنونی، امكان دسترسی به فضای مجازی به دلیل در اختیار گذاشتن لحظه ای حجم وسیعی از اخبار، اطلاعات و تسهیل ارتباط، چنین هویت كاذبی را به راحتی در میان بخشی از صحنه گردانان حوادث ایجاد می كند. نبود بسیاری قیود و محدودیت ها كه برای سایر اقسام رسانه ای وجود دارد، در محیط مجازی، گستره فعالیت در این فضا را برای اهداف و انگیزه های امنیتی و سیاسی در جنگ نرم افزایش می دهد. مجموعه این شرایط است كه امروزه، هوس بهره گیری از این فضا را برای غلبه بر دیگر ملت ها، در میان مراكز قدرت جهانی ایجاد می كند. حوادث چند ماه اخیر ایران را باید میدان آزمون برای كاربرد فضای مجازی در عملیات روانی و جنگ نرم دانست. وبلاگ، فیس بوك، توئیتر، فرند فیدز و بالاترین، از جمله سایت هایی هستند كه قابلیت شبكه سازی وسیعی در اینترنت ایجاد كرده اند. در برخی مواقع، این شبكه ها به عنوان سربازان جدید جنگ نرم دول غربی، اقدامات خود را به فضای وقایع جامعه نیز تسری داده و هماهنگی و سازماندهی بسیاری تجمع های سیاسی و اعتراضی را بر ضد دولت هدف، برعهده می گیرند. حوادث پس از انتخابات سال 1388، به روشنی نقش شبكه های اجتماعی مجازی در جنگ نرم غرب با ایران را نشان داد.


در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
شخصیت سازی در جنگ نرم
یكی از محورهای مبارزه نرم غرب با نظام جمهوری اسلامی ایران برجسته‌كردن مخالفان نظام در قالب روشنفكر، مبارز در راه حقوق بشر، مبارز برای آزادی، اندیشمند و غیره است. این پدیده بعد از سال 1376 شروع شد و همچنان ادامه دارد. افرادی مانند سروش، محسن كدیور، اكبر گنجی، عمادالدین باقی، شیرین عبادی و اخیراً نیز زهرا رهنورد(كاظمی) و... تاكنون برجسته شده و بعضاً مبالغ قابل توجهی نیز اخذ كردند.


در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
بودیسم نمادی برای به حاشیه کشاندن ادیان ابراهیمی

سال‌هاست جهان غرب دریافته است که هیچ گونه انطباقی بین ادیان الهی حتی در شكل مسیحیت تحریف شده با تفكرات سكولاریسم متكی به پست مدرن موجود در غرب نیست. نفوذ تفكرات اسلامی در میان اقشار گوناگون جامعه به ویژه  قشر فرهیخته و تحصیلكرده، باعث نگرانی شدید غرب شده؛ بنابراین، استراتژیست‌های غربی به شدت به دنبال گسترش تفكری معناگرند كه بتواند ضمن ایجاد سدی در جلوی دین عقل‌گرا و عرفان اسلامی همزیستی خوبی با جریان ماشینیسم فردگرای لذت طلب غرب داشته باشد. البته جهان غرب در تفكر «جهانی شدن»، تنها به دنبال یافتن پاسخی برای پرسش‌های متعدد شهروندان خود نیست بلكه در یك جریان مهندسی فرهنگی تلاش دارد تا نسخه جهان شمولی برای كل بشریت تجویز کند.
در این راستا، شاهد ترویج برخی ادیان جدید انواع عرفان مسیحی؛ تصوف یهودی (معروف به كابالیسم)؛ عرفان‌های سرخپوستی؛ ذن بودایی و به ویژه  شیطان پرستی (ساتانیسم) در جوامع گوناگون و تولیدات فرهنگی منتج از غربب؛ به ویژه ‌ هالیوودهستیم. در این راه غرب از ابزارهای گوناگونی بهره می‌جوید كه صنعت سینما، تنها یكی از آنها و البته شاید كارآمدترین آنها باشد، ولی نباید از شوالیه‌های دیگر این نبرد «نرم فرهنگی» غافل باشیم.
امروز نقش فوتبالیست‌های چند میلیون دلاری، خواننده‌های سرگشته و غالبا معتاد و نیز فاحشه‌های بین‌المللی كمتر از انواع سایت‌های ضداخلاقی شبكه‌های ماهواره‌ای و بازی‌های رایانه‌ای هدفمند در جریان «جنگ نرم فرهنگی» نیست. با این توصیف، به خوبی دیده می‌شود كه در سال‌های اخیر توجه جدی جهان غرب و به ویژه ‌ هالیوود به بودیسم و به وی‍‍ژه بودای تبتی جلب شده است. درادامه سعی خواهیم كرد تا مروری بر علت و انگیزه‌های اصلی این جریان داشته باشیم.

در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392
چکیده:

این مقاله، موضوعات مجازی بازیهای رایانه ای و همچنین افسانه هایی که پیرامون بازیهای ویدئویی خشونت آمیز و اعتیاد به آن در اشکال جدید رسانه های تعاملی، را مورد بررسی قرار می‌دهد. سه ساختار روانی روان پریشی، وسواس و هیستری مورد ملاحظه قرار می‌گیرند تا دریافت که چرا افراد نگرانی اینگونه بازی ها هستند. محقق توضیح می‌دهد که اعتیاد به بازیهای ویدئویی آنها را جدال انگیز می‌کند.


در ادامه ی مطلب بخوانید ...
موضوعات طبقه بندی: جنگ نرم،  مقاله، 
ارسال توسط سید محمد رضا موسویان کریمی
(تعداد کل صفحات:8)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

جستجو گر
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
نظر سنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ:


حمایت از ما


حمایت
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir

رهبرم سید علی

جنبش منع کشتار مسلمانان مظلوم آفریقا


خورشید شیعه

پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله
دایرکتوری افسران ارزشی


نوبت شما

  نقطه ی وصل

گل نرگس
معببر سایبری فندرسک

تیم توابین 313


پاتوق عمارها


کمپین وبلاگ نویسی امام علی النقی (ع)


پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم


دایرکتوری افسران ارزشی


شیعه آرت
سرداران گمنام


مبارز فوتو
		www.MobarezPhoto.com

پایگاه فرهنگی مذهبی< علویون >
بزرگترین وب سایت شهدای ایرانبین الحرمین


http://up.monzerin.ir/logo6.gif
طلبه سایبری

تی وی شیعه
دانلود مذهبی


طلبه سایبری
سایت شهید حاج احمد کاظمی

اسلام کوئست

معبر سایبری منتظران مهدی


پایگاه جامع محـض رضـا علیه السّلام


حرم فلش - کد وبلاگ - طراحی
میهمانی ملکوت
سبکی نو در طراحی مذهبی مدافعان حریم ولایت

هواداران حامد زمانی

خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ی ما
لطفا در جای خالی اول
نام و نام خانوادگی خود
در جای خالی دوم
آدرس پست الکترونیک خود
رو وارد کنید
*****
لطفا حواستون باشه که
گزینه ی عضویت رو انتخاب کنید
*****
با تشکر

Powered by WebGozar

آرشیو مطالب
برای مخاطبان
پیوند های روزانه
امکانات جانبی